piątek, 23 czerwca 2017

Jak przygotować piknik

Ciekawym sposobem na spędzenie letniego weekendu, we dwoje, z rodziną lub z przyjaciółmi, jest piknik. Jednak aby uniknąć niemiłych niespodzianek i przyjemnie spędzić czas, trzeba się do niego odpowiednio przygotować. 

Odpowiednio przygotowane jedzenie i napoje


Nie sposób wyobrazić sobie pikniku bez jedzenia. Przygotowując piknikowe menu pamiętajmy, że nie wszystko nadaje się na tą specyficzną okazję. Jeżeli nie zamierzamy urządzać pikniku z ogniskiem lub grillem, to lepiej zrezygnować z potraw, które będą dobrze smakować wyłącznie na ciepło. W piknikowym menu, nie może zabraknąć świeżych warzyw i owoców, które należy odpowiednio przygotować jeszcze w domu, krojąc je na mniejsze kawałki i chowając do pojemnika. Do maczania warzyw możemy przygotować sos, który najlepiej transportować w szczelnie zamkniętym słoiku, np. takim. Po pikniku możemy go wykorzystać w kuchni do przechowywania np. makaronu czy mąki. 





Nie możemy również zapomnieć o zabraniu czegoś do picia. Niewątpliwie warto mieć ze sobą butelkę wody, która nie tylko ugasi pragnienie, ale posłuży także do umycia rąk czy przepłukania naczyń. Możemy również przyrządzić lemoniadę, z listkami świeżej mięty, która świetnie orzeźwi. Po przygotowaniu przelejmy ją do butelki ze szczelnym zamknięciem i dorzućmy kilka kostek lodu. Butelki na lemoniadę można obejrzeć tutaj











Wszystkie przygotowane smakołyki, pudełka i buteleczki możemy zapakować do tradycyjnego wiklinowego koszyka albo skorzystać z torby chłodzącej, w której potrawy i napoje na dłużej zachowają świeżość i niską temperaturę. 







Niezbędne wyposażenie

Choć piknik kojarzy się z plastikowymi sztućcami i tekturowymi talerzykami, które zaraz po zjedzeniu możemy wyrzucić, to jednak takie rozwiązanie nie zawsze się sprawdza. Plastikowe widelce często się łamią, a plastikowe kubeczki odbierają napojom smak. Na miejscu pikniku nie zawsze znajdziemy kosz, więc będziemy musieli nieść te śmieci z powrotem. Lepiej zabierzmy na piknik lekkie emaliowane kubeczki przykład. Są tylko nieco cięższe od tych z plastiku, a będziemy mogli je wykorzystać wielokrotnie i nie będziemy musieli przed każdym piknikiem biegać po sklepach. 





Jeśli wraz z piknikiem zaplanujemy ognisko możemy zabrać ze sobą emaliowany imbryk i przygotować herbatę. Na przykład ten









Spożywanie posiłku na świeżym powietrzu to sama przyjemność. Może nam ją zepsuć jedynie kapryśna pogoda lub wszędobylskie muchy. O ile na brzydką pogodę raczej nic nie zaradzimy, to przed owadami możemy się uchronić zabierając tackę z osłonką. Ruchoma przykrywka ochroni jedzenie, zapewni odpowiednią cyrkulację powietrza a jednocześnie nie utrudni do niego dostępu. 


Nie zapomnijmy o kocyku

Wybierając się na piknik nie możemy zapomnieć o kocu, na którym będziemy siedzieć. Oczywiście nie musi to być ciężki pled, w tej roli świetnie sprawdzi się także lekki ręcznik czy chusta. Jeżeli planujemy piknik z przyjaciółmi powinniśmy zaopatrzyć się w duży ręcznik, aby pomieścili się na nim wszyscy goście. Najlepiej wybrać lekki ręcznik z chłonnej i szybkoschnącej bawełny, gdyż nawet jeśli zdarzy nam się coś rozlać lub rozłożymy go na wilgotnej trawie, nie będziemy musieli długo czekać, aż będzie suchy. Warto przyjrzeć się więc ręcznie tkanym ręcznikom firmy Hamam, które nie tylko są szybkoschnące, ale również niezwykle przyjemne w dotyku i lekkie.



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz