środa, 26 lipca 2017

Jak używać mydło węglowe?


W naszych domach półki uginają się od kosmetyków: żele, mleczka, balsamy, toniki i wiele innych. Tymczasem do tradycyjnych mydeł w kostce podchodzimy z rezerwą. Obawiamy się podrażnień i wysuszonej skóry. Wystarczy jednak sięgnąć po mydło węglowe a nie tylko nie spotka nas żadna z tych niedogodności a wręcz przeciwnie –­ nasza skóra będzie odpowiednio wypielęgnowana i nawilżona.




Mydło węglowe – właściwości


Mydło węglowe to kosmetyk zawierający węgiel aktywny, który kojarzony jest głównie z leczeniem dolegliwości żołądkowych. Jednak świetnie sprawdza się również w kosmetyce a to wszystko dzięki niezwykłej zdolności do absorpcji zanieczyszczeń. Przyciąga je z głębszych warstw skóry, dokładnie ją oczyszczając. Mydło z węglem aktywnym świetnie zadziała na rozszerzone pory – oczyści je i zwęzi. Pomoże również w walce z nadmiernym wydzielaniem sebum. Dzięki malutkim pęcherzykom działa jak naturalny peeling dla skóry, złuszczając ją delikatnie. Idealnie sprawdzi się w pielęgnacji skóry podrażnionej i z ranami po ugryzieniu, np. komara czy pszczoły. Węgiel aktywny przyspieszy gojenie się, zniweluje obrzęk a dzięki swoim właściwościom detoksykującym pomoże szybciej pozbyć się toksyny. Osobom z licznymi przebarwieniami pomoże je rozjaśnić i ujednolicić koloryt skóry.

Czy mydło z węglem aktywnym jest dla każdego?


Węgiel aktywny jest substancją naturalną i może być stosowany nawet przez osoby z wrażliwą i alergiczną cerą. Idealnie sprawdzi się w pielęgnacji cery trądzikowej oraz tłustej. Stosować może go, więc każdy bez ograniczeń i to nie tylko do mycia ciała. Włosy umyte mydłem z węglem aktywnym, pozostaną znacznie dłużej świeże, gdyż zostaną dokładnie oczyszczone. Nie będą się również puszyć a dodatkowo dzięki dokładnemu oczyszczeniu, możemy zapomnieć o łupieżu. Warto by takie mydełko znalazło się w każdej łazience. Możemy postawić na designerską formę bryłki węgla, która nie tylko odpowiednio zadba o naszą skórę i włosy, ale również będzie stanowić ciekawy element wystroju łazienki, który wzbudzi zainteresowanie gości.



Mydło węglowe – wskazówki dotyczące zastosowania


Mydło węglowe możemy stosować do pielęgnacji całego ciała. Zawiera wyłącznie naturalnie składniki, więc będzie się słabiej pienić od tych mydeł, do których dodawane są chemiczne środki spieniające. Nie jest to jednak jego wadą. Najlepiej stosować go dwa-trzy razy w tygodniu lub częściej w zależności od tego jak będzie na niego reagować nasza skóra. Jednak nie zaleca się stosowania go każdego dnia, by nie wysuszyć nadmiernie skóry. Po umyciu twarzy mydłem węglowym możemy ją przetrzeć tonikiem, gdyż mydełko posiada odczyn zasadowy, a potem nałożyć ulubiony krem, który dzięki dogłębnemu oczyszczeniu, lepiej się wchłonie. Jeśli stosujemy mydło węglowe do mycia włosów należy bardzo dokładnie je spłukać, aby nie zostawić na włosach czarnych drobinek. Po zakończonym myciu mydło powinnyśmy odłożyć do mydelniczki z drenażem i tam pozostawić do całkowitego wyschnięcia, aby nie zmieniło swojej konsystencji. Najlepiej unikać przechowywania go w miejscach wilgotnych i nie wystawiać na bezpośrednie działanie promieni słonecznych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz